Джетс не съвпадат с Джо Флако и плейофния Браунс
New York Post | 2023-12-29 | 06:33:06

КЛИВЛАНД — Ако Джетс не съжалиха, че не са повикали Джо Флако преди мача срещу Браунс в четвъртък, със сигурност трябва да го направят сега.

Флако, бившият куотърбек на Джетс, и Браунс разделиха защитата на Джетс и засрамиха Робърт Салех и Ко в праймтайма с победа с 37-20 на Кливланд Браунс Стейдиъм, която не беше толкова близо до резултата.

Джетс не си направиха труда да извикат Флако по-рано този сезон, след като Арън Роджърс разкъса ахилеса си.

Вместо това те решиха да се придържат към Зак Уилсън и по-късно подписаха с ветерана Тревър Сиемиан, който започна за Джетс в четвъртък.

Салех защити това решение тази седмица, като каза, че не съжалява, че не е преследвал Флако, който игра части от последните три сезона за Джетс.

Той може да иска да преосмисли това.

Флако показа на какво е способен, хвърляйки 309 ярда при 19 от 29 подавания с три тъчдауна.

Флако стана първият куотърбек, който хвърли 300 ярда срещу Джетс, откакто Том Брейди направи това в края на сезон 2021 г., прекъсвайки поредица от 33 мача, без да допуска пас от 300 ярда.

Публиката на Кливланд скандира „Флако, Флако, Флако“, когато часовникът на Браунс изтече през четвъртата четвърт.

Това беше смущаващо усилие от защитата на Джетс, която беше силата на отбора на Джетс през целия сезон.

Те позволиха общо 428 ярда в играта, най-много, разрешено от Джетс този сезон.

Браунс имаха 367 ярда през първото полувреме и 166 през първата четвърт. Тайт ендът на Браунс Дейвид Ньоку имаше четири уловки за 113 ярда през първата четвърт.

Докато атаката на Джетс играе с резервни копия по офанзивната линия и Симейн е техният четвърти защитник, защитата на Джетс няма подобни извинения.

Те имаха всичките си ключови играчи в мача снощи, но не можаха да спрат Браунс, които също играеха с четвъртия си куотърбек — Флако — и резервни копия по протежение на офанзивната си линия и им липсваше широк приемник номер 1 Амари Купър .

Хубаво е за Салех и генералния мениджър Джо Дъглас, че собственикът на Джетс Уди Джонсън вече каза, че ще се върнат през 2024 г., защото в противен случай срам като четвъртък вечер би ги накарал да седнат на горещия стол.

Джетс се чувстваха 6-10 този сезон, четвъртият им пореден сезон с двуцифрен брой загуби.

Кафявите са с 11-5 след четири поредни победи с Флако.

Победата осигури място в плейофите за Кливланд.

Браунс нарязаха защитата на Джетс от началото на мача.

Те изминаха 75 ярда при седем отигравания при първото си пробив с две подавания към Njoku от 36 и 28 ярда.

Флако хвърли пас от седем ярда към Джером Форд за тъчдаун.

Нападението на Джетс шокиращо даде отговор при първото им каране, преминавайки 75 ярда при шест отигравания.

Siemian хвърли тъчдаун пас от 21 ярда към Breece Hall, за да изравни резултата 7-7.

Това беше първият път този сезон, когато Джетс отбелязаха тъчдаун при първото си притежание.

Flacco обаче поддържа нещата с още едно шофиране от 75 игри. Той отново намери Ньоку, този път за 43 ярда, за да хване топката до 7 на Джетс.

Карийм Хънт вкара оттам, за да поведе Кливланд с 13-7 при 4:43 преди края.

Израел Абаниканда, връщащ удара на Джетс, сбърка последвалия начален удар, давайки на Браунс топката на 12-ярдовата линия на Джетс, но Браунс не можаха да се възползват от късото поле и обърнаха топката при падания.

Защитата на Браунс вкара гол при следващото притежание на Джетс с безопасността на Рони Хикман, който връща прихващане на Siemian от 30 ярда за тъчдаун и преднина от 20-7 при оставащи 2:01 през първата четвърт.

Флако не беше единственият бивш Джет, който се замеси в измъчването на бившия им отбор.

Приемачът на Браунс Илайджа Мур, избран от Джетс в драфта за 2021 г., отбеляза тъчдаун от осем ярда през втората четвърт, за да увеличи преднината до 27-7 и да подлуди публиката на домакините.

Отбраната на Джетс най-накрая направи игра няколко минути по-късно, когато Джърмейн Джонсън пресече Флако, след като отклони топката към себе си и се състезава на 37 ярда за тъчдаун. Това беше знак за живот от Jets, но беше краткотраен.

Флако избяга от бързия пас на Куинън Уилямс и се преобърна наляво, преди да хвърли къс пас към Форд, който се втурна през защитата на Джетс и куп небрежни битки за тъчдаун от 50 ярда и Браунс отново бяха напред с 20 точки на 34-14.

Ритателят на Джетс Грег Цюрлайн намали преднината си до 34-17 на полувремето с гол от 46 ярда.

Сега Джетс се отправят към Фоксбъро, за да завършат сезона срещу Пейтриътс.